Instalacja programu

« PrzygotowanieAktywacja programu »

Instalacja programu Afasystem odbywa się w standardowy sposób. Należy włożyć płytę instalacyjną do napędu DVD w komputerze, po czym w oknie opcji, jakie się po chwili pojawią, wybrać pozycję "Instaluj". Jeśli z powodu nietypowych ustawień systemu (autostart płyty w napędzie wyłączony) opcje się nie pojawią, należy otworzyć zasoby komputera (np. Eksplorator Windows) i uruchomić plik setup.exe na płycie instalacyjnej. Pojawi się wówczas okno instalatora.

Image

Należy w nim przejść do kolejnego ekranu poprzez wciśnięcie przycisku "Dalej". W tym momencie można zmienić lokalizację instalowanego programu, jednak zalecane jest zatwierdzenie proponowanej lokalizacji (bez jej zmiany)

Image

i przejście do kolejnego ekranu za pomocą przycisku "Dalej". Instalator pozwala wybrać, czy mają zostać utworzone skróty do programu na Pulpicie oraz w menu Start systemu. Na koniec należy uruchomić instalację przyciskiem "Instaluj",

Image

podczas której instalator pokazuje postęp całego procesu.

Image

Gdy instalacja dobiegnie końca, program zostanie automatycznie uruchomiony (o ile użytkownik nie wyłączy opcji uruchomienia w instalatorze) w trybie oczekiwania na aktywację.

Uwagi:

Instalacja programu musi zostać przeprowadzona na koncie administratora lub użytkownika mającego uprawnienia administratora. Aktywacja programu nie wymaga uprawnień administratora i może się odbyć na koncie użytkownika komputera.

Gdy w komputerze zostanie ponownie zainstalowany system operacyjny lub wymieniony zostanie dysk twardy, po instalacji programu potrzebna będzie nowa licencja (dotychczasowa będzie nieaktualna).